Uber teknolojiyi kullanmaya devam ediyor

yazilimplatosu.com_teknoloji_haberleri

Geçen yıl Uber , bir araç kazası ya da beklenmeyen bir duraklama gibi yol düzensizliklerini tespit etmek için GPS, ivmeölçer, jiroskop ve bir akıllı telefon içindeki diğer sensörleri kullanan “RideCheck” adlı yeni bir özellik duyurdu . Şirket bir yıl süren pilotluk ve ayrıntılandırma işlemlerinin ardından RideCheck'in ABD'de canlı yayınlanacağını açıkladı.

Sıra dışı bir şey tespit edildiğinde, sistem hem sürücüleri hem de sürücüleri uyarır. Her şeyin yolunda olup olmadığını soran bir bildirim açılacaktır; bu, 911'deki yetkilileri veya Uber'in güvenlik yardım hattını aramak da dahil olmak üzere olası cevapların bir listesini oluşturur. Uber, bir kaza olduğunu doğrularsa, sürücüye 911'i araması istenir. Uber'in güvenlik operatörleri ekibine, özellik tetiklendiğinde sürücünün güvende olmasını sağlamak için ulaşabilir.

Bu özellik herhangi bir yeni izin gerektirmez, çünkü sürücüler yerine sürücünün akıllı telefonuna bağlıdır. Sürücüler Uber uygulamasına, genellikle seyahatler sırasında uygulamayı arka planda tutan sürücülere göre daha sık kullanırlar.

Düşen bir telefon gibi yanlış pozitiflerden kaçınmak için, Uber, telefonun sensörlerinden gelen girdilere ek olarak birden fazla faktörü hesaba katmak için makine öğrenmesini kullanır. Sürücüler ve sürücüler ayrıca, ilk bildirime yanıt olarak iyi olduklarını söyleyebilirler; bu da RideCheck sisteminin zamanla daha iyi hale gelmesine neden olur.

Elbette, oto kazalarını tespit etmek ve bunlara müdahale etmek için akıllı telefonlar kullanmak yeni bir teknoloji değil. Zendrive gibi diğer şirketler ve yeni kurulan şirketler, birkaç yıldır benzer kaza tespit teknolojisi üzerinde çalışıyor. GM'in OnStar'ı gibi diğer sistemler, çarpışmaları tespit etmek ve yetkilileri otomatik olarak uyarmak için aracın içine yerleştirilmiş sensörleri kullanır.

 

 

Tarih : 2019-09-18... Kategori: Yazılım,Donanım